7 روش مناسب جهت شستشوی شورت که باید بدانید!

شورت و لباس زیر جزو اصلی ترین موارد جهت نظافت و پاکیزگی افراد به شمار می رود. پاکیزگی و رعایت بهداشت لباس زیر ارتباط مستقیمی با سلامتی و جلوگیری از انواع بیماری های پوستی دارد. از این رو افرادی که به طور مرتب نظافت البسه زیر را رعایت نمایند کمتر به بیماری و حساسیت های پوستی دچار می شوند.

حتما شنیده اید که برخی افراد در صورت عدم رعایت بهداشت و آلوده بودن شورت به خصوص در فصول گرم سال دچار انواع حساسیت های پوستی مانند عرق سوختگی و قارچ های پوستی می شوند که در صورت پوشیدن شورت مناسب و البته پاکیزه این مورد تا حد زیادی برطرف شده و افراد را از این مشکلات مصون نگه می دارد. ضمنا پوشیدن شورت پاکیزه و تمیز باعث می شود لباس اصلی شما دیرتر کثیف شده و همچنین بدن شما را نیز پاکیزه نگه داشته و مانع از بوی نامطبوع بدن می شود. به طور کلی جهت پاکیزگی می بایست به طور مرتب به تعویض شورت و یا به شستشوی روزانه آن پرداخت. در این رابطه بسیاری از افراد تصور می کنند شستن البسه زیر نیز همانند سایر لباس ها می باشد، اما باید بگوییم شستن لباس زیر شرایط خاص خود را دارد که ما در این مقاله قصد داریم به 7 روش مهم جهت شستشوی شورت اشاره نماییم ، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با این روش ها آشنا شوید.

 

  1. شستن البسه زیر با دست و به روش سنتی

بسیاری جهت شستشوی لباس زیر و شورت آن را با مابقی لباس ها داخل ماشین لباسشویی انداخته که این امر ممکن است باعث از بین رفتن هر چه زودتر لباس زیر شود. زیرا که لباس زیر دارای الیاف نخی و نازک بوده و شستشو با آب داغ باعث از بین رفتن آن می شود. بنابراین جهت جلوگیری از این موضوع بهتر است شورت به روش سنتی همراه با دست و با آب در دمای معمولی شستشو شود. ضمنا در هنگام شستشوی شورت می بایست از شوینده مناسبی که ترجیحا مواد شیمیایی کمتری دارد استفاده شود تا لباس آسیب جدی نبیند.

 

  1. شرت را جدا از سایر لباس ها بشویید

ترجیحا شورت و سایر البسه زیر را  جدا از لباس های دیگر بشویید. زیرا که ممکن است سایر لباس ها با توجه به قرار گرفتن در محیط های گوناگون آلوده به میکروب های مختلف شوند و در هنگام شستشو این آلودگی به لباس زیر نیز سرایت نماید. با توجه به این که لباس زیر بیشترین تماس را با سطح بدن دارد و ممکن است میکروب ها از این طریق وارد بدن شوند، پیشنهاد می کنیم لباس زیر را به صورت جداگانه شستشو دهید تا به طور کامل تمیز شوند.

 

  1. شستشو لباس در ماشین لباسشویی با استفاده از محفظه

بسیاری از افراد به علت مشغله کاری فرصت کافی جهت شستشو لباس ها را ندارند. به همین علت مجبور می شوند شستشوی لباس ها را به لباسشویی بسپارند. شاید با توجه به مطالب قبلی که عنوان شد لباس زیر بهتر است با دست شسته شود این سوال ذهن شما را درگیر نماید که چگونه می توان شستشوی شورت را با ماشین لباسشویی و بدون اینکه به الیاف آن آسیب برسد انجام داد؟

اما نگران نباشید این مورد با قرار دادن شورت و البسه زیر در محفظه مخصوص شستشوی لباس رفع می شود به طوری که حتی به الیاف لباس نیز آسیب نمی رسد. به این منظور شما می بایست پیش از انداختن لباس زیر در لباسشویی آن را در یک کیسه توری شکل قرار دهید. زیرا که این کیسه مانع نفوذ بیش از حد ماده شوینده به لباس زیر می شود و هم چنین در هنگام چرخش ماشین لباسشویی نیز الیاف لباس آسیب نمی بیند.

 

  1. از صابون و شوینده های صابونی استفاده نمایید

صابون، پودر صابون و همچنین شوینده های صابونی بهترین موادی هستند که می توان از طریق آن ها شورت را ضد عفونی و شستشو نمود. به این صورت که پیش از شستشو، لباس را به مدت 10 الی 15 دقیقه در داخل ظرفی همراه آب در دمای معمولی با مواد شوینده قرار داده و سپس آن را شست. این مواد ضمن مقرون به صرفه بودن آلودگی های موجود بر روی لباس را نیز تا حد امکان از بین برده و باعث می شوند میکروب های لباس از بین رفته و به بهترین نحو شسته شود.

 

  1. آبکشی پس از شستشو

آبکشی البسه یکی از موارد مهمی است که در فرآیند شستشو لباس می بایست به آن دقت نمود. بسیاری از افراد پس از شستشوی لباس مرحله آبکشی را به طور صحیح و درست انجام نمی دهند که این موضوع باعث می شود تا اندک مواد شوینده ای که در هنگام شستشو بر روی لباس باقی مانده پس از خشک شدن لباس و پوشیدن شورت باعث ایجاد خارش و انواع حساسیت های پوستی در ناحیه تناسلی شود. با توجه به موارد عنوان شده آبکشی یکی از مهم ترین موارد در هنگام شستشو می باشد و باید به نحوی انجام شود که مواد شوینده به طور کامل از الیاف لباس پاک شده و بر روی لباس باقی نماند.

 

  1. شستن لباس های هم رنگ

جهت شستشوی البسه زیر بهتر است شورت هایی که در رنگ های مختلف هستند با هم شسته نشوند و ترجیحا لباس های هم رنگ با هم شسته شوند. زیرا ممکن است در هنگام شستشو رنگ لباس پخش شده و به لباس های دیگر آسیب برساند. به این منظور یکی از مواردی که در هنگام شستشو می بایست به آن توجه نماییم این مورد می باشد.

 

  1. خشک و ضد عفونی نمودن شرت

مرحله ی آخر که پس از اتمام شستشو و آبکشی می بایست انجام داد خشک نمودن شورت است. به این منظور می بایست از نور خورشید جهت خشک نمودن لباس استفاده نمود. زیرا که در این صورت لباس به بهترین نحو خشک شده و همچنین توسط آفتاب نیز ضدعفونی می شود. ضمنا می بایست به این نکته دقت نمایید که لباس را به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار ندهید تا الیاف لباس از بین نرود و دچار پوسیدگی نشود.

 

سخن پایانی (جمع بندی) :

به انتهای این مقاله رسیدیم، سپاس که تا انتها همراه ما بودید. در این مقاله به موارد لازم در ارتباط با نحوه ی شستشو شورت پرداختیم. امیدواریم موارد عنوان شده در این مقاله اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد. نحوه صحیح شستشوی شورت علاوه بر پاکیزگی و نظافت شخصی که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، باعث می شود تا طول عمر البسه حفظ شود و مدت زمان طولانی تر بتوان از آن ها استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید